Son Dakika

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
50 Yaş Sonrası Seks

50 Yaş Sonrası Seks

Bu hayat döngüsü içinde kadınlar hayatlarının belirli dönemlerinde cinsel isteksizlikle yüzleşme zorunluluğunda kalabilirler. Bu dönem kadının hamile kaldığı 30’lu yaşlarda başlayabilir. Ardından ise gebelik süreci, emzirme süreci devam eder. Bir süre cinsel isteksizlik yaşayan kadın nihayet menopoz dönemi ile birlikte bu cinsel dürtülerinin en aza indirgendiği döneme girecektir. Birçok kadın, özellikle aktif cinsel hayat yaşayan ve bunu yaşamaktan oldukça keyif alan birçok kadın menopoz düşüncesi başladığında dahi kendini yetersiz hissetmeye başlar. Oysa 50 yaş kadının cinsellikten uzaklaşması gereken değil, aksine bedeninin ve ruhunun ihtiyaçlarının en iyi kavrandığı yaşlar olarak olması gerekiyor.

50 Yaş Sonrası Seks Mümkün mü?

50 yaş üstü kadınlar

50 Yaş Kadınlarda Menopoz Kâbusunuz Olmasın

50’li yaşlarda kadını sekteye uğratan menopoz, erkekleri teğet geçtiğinden midir bilinmez, erkekler cinsel hayatlarına son hız devam etme arzusu içinde olurlar. Belki de aldatma dönemleri en çok bu yaşlarda ortaya çıkıyor. Kendisine ve vücuduna gereken özeni göstermiş olan kadın, 50’li yaşlarda hala hayat ve şehvet doluyken birden maruz kaldığı menopoz ile depresyon sürecine girebilir. Cinsel isteğinde meydana gelen azalmaya bir de karşı taraftan kendisiyle beraber olmama isteği eklenir. Eğer böyle olursa kendini artık işe yaramaz, yaşlı ve çirkin biri olarak görebilir. Oysa bir kadının en güzel yaşları olan 50’li yaşlar, artık hayatın iplerinin kendi olduğu, kendine çok daha fazla zaman ayırarak ruhsal ve bedensel gelişmeye özen gösterilen yaşlardır.

Şunlar İlginizi Çekebilir

Kadın Bedeni Başlı Başına Tutkudur

Menopoza giren kadının bedeninde ani değişimler yaşanabilir. Bazı durumlarda ani alınan kilolar ya da vücutta meydana gelen sıkıntılar asla kadının seks yapmasına engel değildir. Kadın başlı başına tutkudur. Tek bir bakışı, tek bir dokunuşu ile ilham kaynağı olan kadının, bir gecede cinsellikten tamamen uzaklaşmış olması düşüncesi asla kabul edilebilir değildir. 30’lu yaşlardaki performans ya da 40’lı yaşlardaki enerjisi kalmamış olsa bile kadın, kaç yaşına gelmiş olursa olsun bedenindeki tutkuyu ortaya çıkarak güce sahiptir.

İlaç Firmaları da Bu Konuda Kadınlara Destek Oluyor

Özellikle bazı ilaçlar sayesinde vücutta azalan östrojen hormonun vücuda tekrara takviyesi sağlanarak kadınların cinsel hayattaki yerinin sağlamlaştırıldığı biliniyor. İster ilaçla ister ilaçsız, bir kadını o eski tutkulu ve şehvetlerini günlerine döndürmek asla imkânsız olmayacaktır.

Incoming search terms:

  • 50 yaş kadın sek
  • 50 Yaş kadını seks

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM