Son Dakika

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bebekmatik ile tüp bebek şansınızı hesaplayın!

Bebekmatik ile tüp bebek şansınızı hesaplayın!

Bebekmatik ile tüp bebek şansınızı hesaplayın!

 

Bebek sahibi olamayan çiftlerin başvurduğu ve günümüzde artık başarı oranı hayli yüksek olan tüp bebek tedavisiyle hamile kalmak hiç de zor değil. Üstelik artık kendi tüp bebek şansınızı hesaplayabileceğiniz bir uygulama da mevcut: Bebekmatik! Bu hesap makinası sayesinde çocuk sahibi olup olamayacağınızı öğrenebilirsiniz.

Şunlar İlginizi Çekebilir

Bilim adamları tarafından geliştirilen bu yeni tüp bebek hesap makinesi sayesinde çiftlerin bebek sahibi olma şansları tahmin edilebiliyor. Tek yapmanız gereken web sitesine yaşınız veya kaç senedir bebek sahibi olmayı denediğiniz gibi kişisel bilgileri girmek. Bebekmatik sizden gelen bu verileri hesaplıyor ve bebek sahibi olma şansınızı söylüyor.

Bebekmatik yöntemini değerlendiren Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, tüp bebek hesap makinesi hakkında şu bilgileri veriyor: “Bu hesaplama yapılırken, kadının yaşı, ne kadar zamandır çocuk sahibi olmaya çalıştığı ve yumurtlama probleminin olup olmadığı gibi etkenler dikkate alınıyor. İngiltere’deki tüm lisanslı tüp bebek merkezlerinin bilgilerini toplayan HFEA (Human Fertilisation and Embryology Authority)’den elde edilen dataların baz alındığı bu sistemi hem doktorlar hem de IVF (tüp bebek) tedavisi olacak çiftler kullanabiliyor.

Örneğin, iki yıldır açıklanamayan kısırlık nedeniyle çocuk sahibi olamayan 30 yaşındaki bir kadının ilk tüp bebek tedavisinde çocuk sahibi olma şansı yüzde 46’dır. Bu oran, aynı kadın için, üç siklus tedavi gördükten sonra yüzde 79’a çıkmaktadır. Fakat yine de tedaviyi hastanın gereksinimleri ve özelliklerine göre bireyselleştirilmek önemli ve sonucu tam olarak tahmin etmenin güç olduğunu da unutmamakta fayda var.”

kadinizbiliriz.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM