Son Dakika

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bronz Ten Makyajında Püf Noktalar

Bronz Ten Makyajında Püf Noktalar

Bronz Ten Makyajında Püf Noktalar

Bronzlaşmak için beklenen yaz tatilleri gelip çatıyor. Düzenli ve ölçüsünde yavaş yavaş tenler bronzlaşıyor. Bronzlaşıyor bronzlaşmasına fakat kışın yaptığımız makyajı yazın yapamıyoruz. Özellikle hemen ve koyu olarak bronzlaşanlar. Örneğin kışın kullandığınız fondöten veya BB kremler yazın size yabancı olur.

Her zaman kullandığınız far renginin artık size uygun olmadığını düşünürsünüz veya allıklar,rujlar yeni teninize daha çok yakışan ve havasına hava katacak şekilde olmalıdır. Sonuçta koca kış bu zaman beklendi. Peki bronzlaştığınızda makyajda nelere dikkat etmelisiniz? Bronz ten makyajında püf noktalar nelerdir?

Bronz Ten Makyajında Püf Noktalar

Güneşlenme veya solaryum nedeniyle cilt yoğun bir sıcaklığa maruz kalacağından hemen makyaj yapılmamalıdır. Cildinizi dinlendirmeli, bakım yapmalısınız.

Bakımlar yapıldıktan sonra ince yapılı ürünler kullanmalı, içeriğinde koruma faktörü olan su bazlı fondöten veya BB kremler tercih etmelisiniz. Yoğun olan ürünler yüzünüzden akacak kötü ve zor bir durum oluşturacaktır.

Cilt makyajdan önce uygulayacağınız baz ve fondöten/BB krem renkleri cilt tonunuza uygun ve cildinizi perdelemeyecek şekilde olmalıdır.

Şunlar İlginizi Çekebilir

Göz çevresine de çok beyaz olmayacak şekilde ve ince yapılı kapatıcılar kullanmalısınız.

Sıcaklarda yoğun makyaj riskli ve kontrolü zor olacaktır.Bu yüzden suya dayanıklı rimel ile sadece kirpiklerinizi yoğun bir şekilde öne çıkarabilirsiniz. Böylelikle daha doğal ve dinç bir görünüm elde edebilirsiniz. Teninizde buna çok elverişli olacaktır zaten.İlla göz makyajı yapacaksanız ışıltılı tonlar kullanın. Açık tonlarda ışıltılı farlar cildinize çok yakışacak ve gözlerinizi ön plana çıkarıp aydınlık katacaktır.

Ben kontür de yapmak istiyorum diyenler daha çok toz olanları kullansınlar. Daha doğal olacak ve rahat kullanabileceksiniz.

Kaşlarınızla çok oynamamaya çalışın. Ön planda olan cilt renginiz olsun koyu ve çok itinalı çizilmiş bir kaş hem doğal olmayacak hemde yapacağınız soft makyaja yakışmayacaktır. Çok boşluklar varsa ince ince kendi kaş renginizle özellikle toz far paletleriyle bu işlemi yapın.

Aydınlık, ışıltı, temiz ve bronz bir ten düşünüyorsak highlighterı en baş sıralarda tutmamız gerekir. Bronz teni en güzel gösteren  highlighterdır. Bu yüzden sıkça kullanılanların arasından eksik etmememiz gerekiyor. Özellikle elmacık kemiklerin üzerine,burun ucuna, dudak kıvrımına belki biraz çeneye veya kaş altı kısmına ve göz pınarlarına sürülen  highlighter sizi çok daha etkileyici ve güzel gösterecektir.Dudakları unutmamak gerek. Ten koyulaşınca dudaklarda da metalik, açık renkte tonlar veya nude rujlar en doğruları olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM