Son Dakika

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Çantanızı nasıl hafifletebilirsiniz?

Çantanızı nasıl hafifletebilirsiniz?

Çantanızı nasıl hafifletebilirsiniz?

Çoğumuz elimize geçen her şeyi çantamıza dolduruyor ve günün sonunda omzumuzda oluşan ağrılardan şikayet ediyoruz. Makyaj çantası, güneş gözlüğü, el kremleri, su şişesi derken çantalar ağırlaştıkça ağırlaşıyor.

Çantamızı hafifletmenin ve gereksiz eşyaları taşımaktan kurtulmanın yolu aslında çok basit birkaç ipucundan geçiyor. Yazımızı okuyun ve boş yere ağırlık taşımaktan kurtulun.

Hafif bir çanta seçin

Her şeyden önce çantanın ağırlığı büyük bir etken. Bazı çantaların kendi ağırlığı bile omuzlarımızı ağrıtmaya yetiyor. Bu nedenle çanta seçerken ağırlığına dikkat etmeli ve daha hafif materyallerden yapılmış çantaları tercih etmeliyiz. Kanvas ve suni deriden yapılmış modeller genellikle hafif olurken gerçek deriden imal edilmiş ve kalıplı çantalar çok daha ağır olabiliyor. Çanta seçiminizde estetik kaygılar kadar sağlığınız konusunda da hassas olmalı ve hafif modelleri tercih etmelisiniz.

Küçük çantaları tercih edin

Çantalarımız ne kadar büyük olursa içine doldurduğumuz eşyalarımız da o kadar artıyor. Elimize geçen her şeyi çantaya attığımız için gün sonunda neden bu kadar ağır olduğunu kendimize sorarken buluyoruz. Bu noktada küçük çantalar sınırlı kapasiteleri ile içine koyduğumuz eşyaları da sınırlandıracak ve sadece gerekli olan şeyleri koymamızı sağlayacak.

Çanta düzenleyici kullanın

Eğer büyük çanta kullanmaktan vazgeçemiyorsanız harici bir çanta düzenleyici satın alabilirsiniz. Bu sayede çantanızın çok daha düzenli olmasını sağlar ve içine koyduklarınızı kontrol edebilirsiniz. Üstelik çantanızda bir şey ararken dakikalarca bulmakla uğraşmazsınız. Çanta düzenleyici aparatlar birçok çanta boyuna uygun bir şekilde üretiliyor. Siz de kendi çantanıza uygun boyu seçip hem daha düzenli hem de daha hafif bir çantanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Şunlar İlginizi Çekebilir

Makyaj çantasına dikkat edin

Çoğumuzun çantasını ağırlaştıran en büyük etken ‘ya lazım olursa’ diyerek yanımıza aldığımız kocaman makyaj çantaları. Eğer gerçekten o makyaj çantasının içinde bulunan tüm ürünlere her gün ihtiyaç duyuyorsanız sözümüz yok. Ama birçoğumuz makyaj çantasını elimize geçtiği için çantamıza atıyor ve tüm bu ağırlığı gün boyunca taşıyoruz.

Makyaj çantanızdakileri kontrol ederek sadece gerçekten kullanacağınız ürünleri yanınızda taşıyabilirsiniz. Daha da iyisi çantanızda taşımak üzere mini, çanta boyu ürünler alabilir veya çok fonksiyonlu ürünler kullanarak çantanızdaki makyaj malzemesi sayısını azaltabilirsiniz.

Çantanızı düzenli olarak temizleyin

Birçoğumuz çantamızda ne var diye kontrol etmeden günlerce aynı ağırlığı taşırız. Oysaki arada bir kontrol etmek gereksiz yere taşıyacağımız yüklerden bizi kurtaracaktır. Sadece o gün kullanmak için yanımıza aldığımız bir eşya, yağmurlu bir günden kalan bir şemsiye, önceki gün çantaya attığımız bir kitap gibi eşyalar bazen çantanın içinde unutulabiliyor. Her sabah evden çıkmadan çantanıza bakıp yanınızda gereksiz bir şey bulunmamasına dikkat edebilirsiniz.

Küçük ve hafif bir cüzdan kullanın

Çantamızdaki en ağır ve aynı zamanda en vazgeçilmez obje cüzdanımız. Genellikle büyük cüzdanlar kullandığımızdan içinde sakladıklarımız da o kadar çok oluyor. Alışveriş fişleri, üyelik kartları, bir kenarda unutulmuş kartvizitler derken cüzdanımız şişiyor ve ağırlaşıyor. Küçük bir cüzdan kullanarak bu gereksiz yığını azaltabilir ve çantanızı çok daha hafifletebilirsiniz. Eğer büyük cüzdanlardan vazgeçemiyorsanız, cüzdanınıza koyduklarınız düzenli olarak kontrol edin ve gereksiz şeyleri eleyin.

kadinizbiliriz.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM