Son Dakika

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Doğum ve bebek fotoğrafçısı rehberi

Doğum ve bebek fotoğrafçısı rehberi

Doğum ve bebek fotoğrafçısı rehberi;

Artık doğum ve ardından da bebeğin gelişimini görüntülemek üzere profesyonel fotoğrafçılarla çalışmak bir trend. Devir dijital fotoğraf devri, çektiğiniz binlerce fotoğraf hard disklerin karanlık dehlizlerinde unutulup kalıyor, anılarınızı tazelemekte yeterli olmuyor. Kendi çektiğiniz fotoğrafların görsel kalitesinden bahsetmiyoruz bile. İyisi mi bir mucizeyi, doğumu ve ardından bebeğin gelişimini resmetmek üzere bir profesyonelden yardım alın. O sizin için fotoğraflasın, bassın ve hatta muhteşem fotokitaplar üretsin. Hem çocuğunuz hem kendiniz için geleceğe muhteşem bir hatıra bırakın.
Kararı verdiniz, peki bu önemli görevi kime vereceksiniz? Zira işin trend haline gelmesiyle doğum fotoğrafçılığında bir enflasyon yaşandığı da muhakkak. Pudra.com sizin için en iyi doğum ve bebek fotoğrafçılarını listeledi. Onca telaşınız ve yoğunluğunuz içinde onları aramakla uğraşmak yerine, haberimize ve önerdiğimiz fotoğrafçıların sitelerine göz atmanız yeterli.

Vera Caen

Caen, hem bir doğum fotoğrafçısı hem de doula. Yani doğum öncesi, doğum anı ve sonrasında doğuran kadınlara ve ailelerine fiziksel, duygusal ve bilgilendirici destek verecek şekilde eğitim almış. Fotoğraf ve görsel tasarımı, doğum mucizesi ile birleştirmesi ilk bebeğiyle birlikte olmuş. 2007’den beri çektiği aile, bebek, doğum ve doğum sonrası fotoğrafları butik bir şekilde aileye özel albüm içi parspartulu tasarımlarla birleştiriyor. Fotoğrafın sanatsal boyutunu yeni bebekle yaşanan yoğun duygularla birleştiriyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümü mezunu olan Caen, 2010 yılında Julia Steils Paçacıoğlu’ndan İçsel Doula Eğitimi aldı. Doğumlara şahit olup destek olabilmenin onun için içsel bir yolculuk olduğunu söylüyor.

Şengül Pallı

Pallı, alanında en deneyimli isimlerden biri. Nisan 2002’den bu yana doğum fotoğrafları çekiyor, bu konuda kişisel sergileri de oldu. Kendisi de bir ebe-hemşire olduğundan ameliyathanede ve doğumhanede rahat olması doğum fotoğrafçılığına da oldukça yansıyor. Gülben Ergen’den Ozan Doğulu’ya birçok ünlü ismin bebeğini ve doğumlarını fotoğraflayan Şengül Pallı’nın albüm paketleri ve çektiği örnek fotoğraflar için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Zerin Kültüral

Ülkemizde bebek ve doğum fotoğrafçılığı konusunda ilklerden biri de Zerin Kültüral. Fotoğrafçılık bölümü mezunu Zerin Kültüral 1995 yılında kendi stüdyosunu kurmuş ve 2001 yılında da profesyonel olarak bebek ve çocuk fotoğrafları çekmeye başlamış. Şu anda konsept bebek, hamile, doğum, aile ve yanı sıra reklam fotoğraf hizmetleri ve bebek–çocuk model ajansı gibi birçok farklı alanda hizmet veriyor. Doğum fotoğrafçılığı ile ilgili örnek fotoğrafları ve tüm detayları web sitesinden inceleyebilirsiniz.

 

Ezgi Yılmaz

Londra’da bebek fotoğrafçılığı konusunda tanınan bir fotoğraf sanatçısı olan Nemi Miller’den eğitim aldı. Fotoğraf eğitimini takiben bebek fizyolojisini en güvenilir şekliyle öğrenmek için bir pediatrik fizyoterapistten yenidoğanların ilk günlerine dair dersler aldı. Böylece bebeğinizin huzurlu uykusuna müdahale etmeden en doğal yenidoğan pozlarını nasıl alacağını öğrendi.
Yeni insanlar tanımak, onların sevinçlerine ortak olmak ve bebeklerle çalışmak onun için bir tutku. Sadece fotoğraf değil, doğal doğum, bebek bakımı ve bebeklerin sakinleştirilmesiyle ilgili İstanbul Doğum Akademisi’nde, heyecanla bebeklerini bekleyen ailelerle birlikte eğitimlerini tamamladı. Yenilenen internet sitesinden çalışmalarını detaylı olarak görmek mümkün.

Emel Eryaman Usta

Fotoğraf eğitiminin ardından 2 yıldır doğum fotoğrafları çekmeye başladı. Gebelik fotoğraflarının yanı sıra; bebeğinizi kucağınıza aldığınız o mucize günü anlatan bir doğum albümü ve istediğiniz mekanda bebeğinizin özel bir gününü anlatan bebek ve çocuk albümleri de yer alıyor. Detaylar için kişisel internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Şunlar İlginizi Çekebilir

 

Burçin Çobanoğlu

Burçin Çobanoğlu, hobisini işe dönüştüren bir fotoğrafçı. 2007 yılından beri fotoğraf çekiyor…
Porföyünde doğum, bebek, düğün, gelin takip fotografları var. Ayrıca, bir kaç yayın organı için düzenli olarak moda roportaj fotoğrafları da çekiyor.
Burçin Çobaoğlu’nun çektiği fotoğraflara bakmak için web sitesine tıklayabilirsiniz.

 

Esra Altan

Fotoğrafçı bir babanın kızı; dolayısıyla küçük yaşlardan beri bu işin içinde… Hikaye fotoğrafçılığına olan merakını geliştirmiş ve ardından doğum fotoğrafları gelmiş 5 farklı paketten size uygun olanı seçmek için Esra Altan’ın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Paketler doğum öncesi hamilelik, doğum anı, dışarıda bekleyiş, anne ile bebeğin tanışması, ilk emzirme gibi kareler içeriyor.

Ajda Alçın Ergin

Ankara’da doğum yapacaklar, Ajda Alçın Ergin’in paketlerine göz atabilir. Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği üyesi Ergin, doğum öncesi hasta odasında, doğum anında ameliyathanede ve doğum sonrası hasta odasında çekim yapıyor. Toplam çekim süresi 4,5 saat; albüm teslim süresi ise doğumdan 15 gün sonra şeklinde… Paketlerle ilgili detayları öğrenmek için web sitesine bakmanız yeterli.

 

Zeynep Demiralp

Fotoğraf tutkusunu hayatının orta yerine taşımayı başaran bir dergi editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu ve işini severek yapan nadir insanlardan… Üç sene önce yakın bir arkadaşının hamile kalmasıyla doğum fotoğrafçılığı mesleği start alıyor. Doğum sertifikasını aldıktan sonra da doğumhanedeki mucizelere tanıklık etmeye başlamış. Hamilelikle başlayan bu serüvenin en başından en sonuna kadar takip ediyor. Hamile çekimleri, doğum, hastane çekimleri ve favorisi olan evde yeni doğan çekimleri yapıyor.  Yeni doğanlar için pek çok kostüm seçeneği var.

Alev Durmuşoğlu

Dogumfotosu.com adresinden hizmet veren Alev Durmuşoğlu aynı zamanda Aile.org web sitesinin de kurucusu. Dolayısıyla annelerle ve bebeklerle her zaman iç içe olan bir isim. Fotoğrafçılık paketlerinin arasında ‘Ingaa, Agu, Taytay’ gibi farklı içerikler bulunuyor. Paketlerin detaylarını öğrenip içlerinden size uygun olanı bulmak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Gizem Terzi

90’larda analog makinelerle çekilen ve tabettirilen negatifler, sonrasında dijital makinelerle çekilen arkadaş ve su altı fotoğrafları derken, profesyonel fotoğrafçı olmaya karar vermiş. Şu anda odak noktası doğum ve bebek fotoğrafları. İçerisinde insan, duygu ve ifade olan fotoğraflar çekebilmek ona büyük heyecan veriyor.

Sema Korkmaz

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğraf Bölümü mezunu olan Sema Korkmaz; profesyonel iş hayatında still, mimari ve tanıtım fotoğrafçılığının yanı sıra; doğum, bebek ve aile fotoğrafları çekimlerine yoğunlaştı.
Doğumun gerçekleşeceği gün, öncesinde hamile çekimleri yapıyor. Annenin ameliyathaneye girişi; bebeğin doğum sonrasındaki ilk anları; anneyle buluşmaları (hastane müsade eder ve bebek odasına girelebilirse; ilk banyo, boy, kilo ölçüm aşamaları); sonrasında odada oluşan aile kareleriyle beraber çekim aşamasını tamamlıyor. Belli sayıda fotoğraf baskısı, tasarımlı DVD içersinde dijital fotoğraflar ve kişiye özel tasarlanmış fotoğraf albümü teslim ediliyor.

Nazan Erden

Radyoloji mezunu Erden, ilk kızının dünyaya gelişinden sonra profesyonel fotoğrafçılığa başlamış. Birçok özel anı fotoğraflayan Erden’in sunduğu paketler arasında doğum fotoğrafları da var. ‘Mini, Miniş, Tombiş, Panoromik’ şeklinde 4 farklı paketten birisini seçmek üzere detayları incelemek için web sitesine göz atabilirsiniz.

Mehtap Us Terzi

Üniversitede bitirme projesi olarak başladığı doğum fotoğrafı çalışmalarına master eğitimi esnasında devam etmiş. Bu konuda kişisel sergileri de var. Hamilelik sürecinde başlayan fotoğraflama çalışmaları, doğum öncesi, doğum anı ve sonrasında da devam ediyor. Doğumunu fotoğrafladığı bebekleri özel gün ve organizasyonlarında yalnız bırakmıyor ve hatta 12 yaşlarına kadar özel kostümlerle ve temalarla fotoğraflıyor.

Müjgan Culfa

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotograf Bölümünü ikincilikle bitiren Culfa, üniversite yıllarında ve sonrasında Marie Claire, Elle, Marie Claire Masion, L’Officiel gibi birçok dergi için özel çekimler yaptı. 2003 yılında arkadaş ricasıyla fotoğrafladığı bir düğün hayatının dönüm noktası oldu. Çekim boyunca müthiş keyif aldı; çiftlerin en romantik anlarına şahit olmak onu dönüşü olmayan bir yola soktu. Bugüne kadar sayısız düğünü fotoğraflarıyla bir masala dönüştüren Müjgan Culfa, bebek fotoğrafları da çekiyor.

Derya Aydoğan

İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Yayıncılığından sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğraf ve Video Programını bitirdi. Fotoğrafın her alanı tecrübe eden Derya Aydoğan, organizasyon, moda, ürün, yemek çekimi ve son 4 senedir doğum ve düğün fotoğraflarına ağırlık verdi. Mutlu anlarına tanık olduğu ailelerin hikayelerini keyifle dinliyor, izliyor, kareliyor ve çok şık albümlere dönüştürüyor.

Özlem Turan

13 yıllık kurumsal iş hayatı deneyiminden sonra 2005 yılında profesyonel fotoğrafla tanışan Özlem Turan, şimdilerde düğün ve doğum fotoğrafçılığında ilk akla gelen isimlerden. Çekimlerinde doğal ışığı ve fotoğraflayacağı kişilerin en rahat ettikleri mekanları tercih eden Özlem Turan tarzını; doğal, naif ve modern olarak tanımlıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. 3 yaşındaki kızım için Ankarada doğum fotoğrafçısı arayışım sonucunda Ajda Alçın’la anlaşmıştım. Fotoğraf çekimi ve sonrasında verilen albüm çok profesyoneldi. Doğum fotoğrafçısı arayanlara tavsiye ederim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM