Son Dakika

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ekonomik çocuk doğum günü partisi nasıl yapılır?

Ekonomik çocuk doğum günü partisi nasıl yapılır?

Ekonomik çocuk doğum günü partisi nasıl yapılır?

Doğum günü partileri çocuklar ve aileleri için en özel günlerden. Her ebeveyn gibi siz de çocuğunuza unutulmaz bir doğum günü partisi hazırlamak istiyorsunuz ama bütçem kısıtlı diyorsanız, işte size ekonomik doğum günü partileri için basit öneriler. Çocuklar için en yaratıcı partiler başlıklı yazımız da ilham verici olabilir.

 

Zamanlamaya dikkat edin

Doğum günü partinizi 14.00-17.00 saatleri arasına organize etmeye çalışın. Öğle yemeğinden sonra, akşam yemeğinden önce en iyi vakit aralığı.

Planınızı önceden yapın

Parti malzemeleri ve diğer tüm alışverişleri geniş bir zamana yayın böylece son dakika unuttuğunuz bir şeyi aceleyle almak için gereğinden fazla para ödemezsiniz. Yıl boyunca parti malzemeleri satan mağazaların indirimlerini takip edebilirsiniz.

Dijitali kullanın

Sahip olduğumuz imkanlarla her işimizi dijital ortamda yapabiliyoruz artık. Parti davetiyelerini de dijital ortamda hazırlayın ve gönderin. Basılı davetiyelere göre hem daha hızlı, hem daha ekonomik, dijital davetiyeler kağıt israfına da yol açmıyor.

dogumgunu

Birlikte kutlayın
Eğer doğum günü çocuğunun kardeşinin veya aynı gruptan bir arkadaşının da yakın tarihte doğum günü varsa birlikte kutlamayı deneyin. Böylece masrafları diğer aileyle bölüşebilir ve daha ekonomik bir doğum günü yapabilirsiniz. Yalnızca her çocuğun kendine ait doğum günü pastası olmasına dikkat edin ki her iki çocuk için de özel bir gün olduğu unutulmasın.

Şunlar İlginizi Çekebilir

Parti mağazalarına bağlı kalmayın

Parti malzemelerinin tamamını parti malzemeleri satan mağazalardan alacaksınız diye bir kural yok. Marketlerle ve diğer mağazalarla fiyat kıyaslaması yapmadan satın almayın.

İş ve arkadaş çevrenizi değerlendirin

Eğlenceyi daha ekonomik hale getirmek için arkadaş çevrenizi değerlendirin. Farklı bir doğum günü partisi için örneğin, tiyatrocu bir arkadaşınızın partiye katılmasını isteyebilirsiniz. Çok eğlenceli olabilir.

dogumgunu

Klasik kutlamaları atlamayın
Özellikle çocukların yaşı henüz çok küçükse evde veya açık alanda klasik bir kutlama yapabilirsiniz.

Temanızı yaratın

Temalı bir doğum günü partisi yapmak için illa çok para harcamanıza gerek yok.

Doğum günü pastasını evde yapın

Hem daha hafif hem de daha ekonomik olması için doğum günü pastasını kendiniz yapabilirsiniz. Marketlerde satılan pasta dekorasyonları ve şeker hamurlarını kullanarak şık bir pasta yaratabilirsiniz.

pasta

Farklı mekanları araştırın

Doğum günü partisini evde yapmak istemiyor musunuz? Çocukların da hoşuna gidebilecek mekanları araştırın. Çocuk aktivite merkezleri parti için güzel bir seçenek.

Kendi aktivitenizi yaratın

Evdeki oyuncaklarla çocuklar için eğlenceli ve ekonomik doğum günü aktiviteleri yaratabilirsiniz. Örneğin, bazı oyuncakları altın rengine boyayın ve evde bir hazine avı oyunu oynayın.

Klasik oyunları unutmayın

Hiçbir malzemeye ve masrafa gerek olmadan oynanan klasik oyunları unutmayın. Körebe, saklambaç, sandalye kapmaca ve daha fazlası!

kadinizbiliriz.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM