Son Dakika

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
En iyi düğün fotoğrafçıları

En iyi düğün fotoğrafçıları

Üzerinden yıllar geçtiğinde bile düğün albümünüzü açtığınızda o günkü heyecanı yaşamak istiyorsanız düğün fotoğrafçınızın kim olacağına iyi karar vermelisiniz.

Kim bilir belki de eskiden evlenirken daha mı kolaydı her şey? Bu kadar seçenek yoktu. Birkaç düğün fotoğrafçısı ve organizasyon şirketi arasında seçim yapılıyordu. Peki ya şimdi? O kadar seçenek var ki hangisinin iyi olduğuna karar vermek gerçekten zor. Düğün günü en özel anlarınızı ölümsüzleştirecek düğün fotoğrafçıları ise bizce o günün en önemli kahramanlarından. Siz de şu sıralar düğün hazırlığı içindeyseniz sizin için seçtiğimiz başarılı düğün fotoğrafçılarına göz  atmaya ne dersiniz?

Nurdan Usta

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf bölümünden mezun olan Nurdan Usta, yeni insanlar tanımayı, onların hikayelerine tanıklık etmeyi işinin en büyük getirisi olarak görüyor. Düğün fotoğrafı çekmeyi onun için özel kılan şeyse insanların hayatlarına yaptığı ölümsüz dokunuşlar. Düğüne hazırlıktan başlayıp, tüm düğün gününüzü fotoğraflarla hikayeleştiriyor. Nurdan Usta ve ekibinin fotoğraf çekerken en önem verdigi şey ise çiftlerinin mutluluğu. Çekim öncesi yaptıkları buluşmalarda çiftleri tanımaya özellikle özen gösteriyor. Böylelikle her çiftin kendilerine özel, mutluluklarını ve sevinçlerini yansıtan hayallerindeki fotoğraflara ulaşmalarını sağlıyor. Çalışmalarını daha detaylı görmek için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Telefon: (0534) 395 18 61
nurdanusta.com

Özlem Turan

13 yıllık kurumsal iş hayatı deneyiminden sonra 2005 yılında profesyonel fotoğrafla tanışan Özlem Turan, şimdilerde düğün ve doğum fotoğrafçılığında ilk akla gelen isimlerden. Çekimlerinde doğal ışığı ve fotoğraflayacağı kişilerin en rahat ettikleri mekanları tercih eden Özlem Turan tarzını; doğal, naif ve modern olarak tanımlıyor.

Telefon: (0532) 343 53 91
ozlemturan.com

Ufuk Sarışen

Uluslararası Fearless Wedding Photographers’a Türkiye’den kabul edilmiş ilk düğün fotoğrafçısı olan Ufuk Sarışen, aynı zamanda bir taraftan da ekip arkadaşlarıyla birlikte düğün sineması ya da bilinir adıyla düğün klibi çekimleri yapıyor. Ufuk Sarışen, Türkiye’nin yanısıra dünyanın dört bir yanında çektiği düğün fotoğraflarıyla dikkat çekiyor. Düğün günü dışında başka bir günde de Thrash The Dress-TTD (Giysileri Kirlet) konseptinde de çekim yapan Sarışen, sıradışı ve eğlenceli fotoğrafların ortaya çıktığı bu çekimleri sadece bulunduğunuz şehirde değil dünyanın her yerinde yapabiliyor.

Telefon: (0532) 715 27 89
ufuksarisen.com

Şunlar İlginizi Çekebilir

Ayşe Kaya

Ayşe Kaya, Notre Dame De Sion Lisesi’nin ardından eğitimine Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünde devam etti. Üniversiteden mezun olduktan sonra ise New York’ta Schoool of Visual Arts ve International Center of Photography de fotoğrafçılık konusunda eğitim aldı. Türkiye’ye dönüşünün ardından düğün ve doğum hikayelerine yöneldi. Ayşe Kaya, konsept çekim yerine doğallık üzerinden çekimler yapmayı tercih ediyor. Bugüne kadar çok sayıda ünlü ismin düğün ve doğum fotoğraflarında Ayşe Kaya’nın imzası var.

Telefon: (0212) 232 11 80
aysekaya.net

Gaye Yön

1980 yılında İstanbul’da doğan Gaye Yön, fotoğrafçılığa Grafik Tasarım bölümünde eğitim aldığı sırada, fotoğraf dersleri için siyah beyaz fotoğraflar çekerken başlamış. Çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde görev alan Gaye Yön, son dönemde çektiği başarılı düğün fotoğraflarıyla dikkat çekiyor. Düğün albümünüzü daha da özel kılan detay kareler ise Gaye Yön’ün fotoğraf çekimlerinde sıkça karşımıza çıkıyor.

Telefon: (0506) 711 76 90
gayeyon.com

İkihayatbirkare

İkihayatbirkare yaklaşık dokuz kişiden oluşuyor. Son dönemde birçok başarılı işlere imza atan İkihayatbirkare ekibi, düğün fotoğrafçılığının yanı sıra, kısa filmleriyle de oldukça dikkat çekiyor. Düğün sabahınızdan itibaren tüm gün her anınızın en güzel şekilde yansıtılacağı düğün filmleri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz internet adresine göz atmanızda fayda var.

Ikihayatbirkare.com

Fidan Kandemir

Uzun yıllar satış, pazarlama ve ürün müdürlüğü pozisyonlarında çalıştıktan sonra hayalindeki mesleği yapabilmek için fotoğraf okullarında eğitim alan Fidan Kandemir, 2010 yılından bu yana düğün fotoğrafçılığı ve düğün sineması alanında birçok başarılı işlere imza attı. Fidan Kandemir, genelde doğal ışık kullanarak taze, romantik ve minimalist işler üretmeyi seviyor.

fidankandemir.com

Dilara Demirtaş

Dilara Demirtaş, düğün fotoğraflarında vintage ve doğal renkleri tercih ediyor. Demirtaş, düğün çekimi öncesi çiftlerle bir araya gelip ne istediklerini iyice anlamaktan yana olduğunu belirtiyor.

Telefon: (0533) 873 70 00
dilarademirtas.com

Nihal Ceylan

Mersin Üniversitesi’nde fotografçılık eğitimini tamamladıktan sonra profesyonel olarak hikaye fotoğrafçılığı yapmaya başlayan Nihal Ceylan, her fotoğrafın ayrı hikayesi, her hikayenin ayrı fotoğrafı olduğunu düşünüyor. Düğün çekimlerinde doğallığa ve sadeliğe önem veriyor.

nihalceylan.com

En Mutlu Günüm Photography

Selin Göknur Canbaba ve Göktuğ Canbaba, “En mutlu Günüm Photography” adı altında çektikleri düğün fotoğraflarıyla dikkat çekiyorlar. O güne dair her türlü detayı çiftlerle birlikte yaptığı ön görüşmede uzun uzun konuşuyorlar. Düğün günlerinde zamanı iyi kullanmak adına bir düğün planlayıcısı gibi programlarını birlikte hazırlıyor ve o günü kolaylaştırmak adına çiçekten davetiyeye, birçok konuda tavsiyelerde bulunuyorlar.

Telefon: (0532) 781 42 24
enmutlugunum.com

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM