Son Dakika

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ev Dekorasyonuna Burçların Etkisi

Ev Dekorasyonuna Burçların Etkisi

Ev Dekorasyonuna Burçların Etkisi nelerdir.Gelin beraber kadinizbiliriz.com da bunu inceleyelim.

Günlük olarak burç yorumlarını okumanın dışında hayatımıza soktuğumuz insanlara varana kadar burçlarını araştırırız ve ona göre hareket etmeye çalışırız. Bunun ne kadar doğru olduğu tartışılır ancak çoğu kişi burçlarının özelliklerini gösterdiklerini kabullenmişlerdir. Hayatımızın her noktasına giren burçların ev dekorasyonlarımız hakkında da bizle paylaşacakları şeyler vardır diye düşündük ve sizler için  ev dekorasyonuna burçların etkisi ile ilgili bir yazı hazırladık.Burçların etkisi dekorasyon seçimlerinize yön veriyor.

Yalnızlığı Seven Koç Burçları

Ev dekorasyonuna burçların etkisini anlatmaya Koç burcu ile başlayalım.Koç burçlarının öncelikleri rahatlıktır. Bir koç burcu yaşayacağı alanda kendini mutlaka rahat hissetmek ister. Minimum eşya bolca alan yaratma çabaları da bu yüzdendir. Gömme dolaplar koçlar için harika bir seçenek olacaktır. Ufak ama kullanışlı eşyalar kullanarak evlerini dekore etmeyi severler. Koçların en çok vakit geçirmeyi sevdikleri odalar yatak odaları ve çalışma odalarıdır.

Ev Dekorasyonuna Burçların Etkisi

Bu nedenle evin diğer odalarında yeterince boş alan bırakamamış olsalar bile yatak ve çalışma odalarında mutlaka rahat edecekleri alanlar yaratmalıdırlar. Kullanacakları renkler ise kırmızı ve bordodur.

Rahatına Düşkün Boğalar

Uyku düşkünü olan Boğalar için dekorasyonlarında da mutlaka rahatlık sağlanmalıdır Klasik ve Amerikan tarzı ile evlerini döşeyebilirler. Bir boğa olarak yatak odanızı düzenlemek istiyorsanız en rahat uykuyu uyuyabileceğiniz bir yatak tercih etmeniz en iyisi olacaktır. Bu nedenle Boğa burçlarının favori odalarının yatak odaları olduğunu söylememiz hatalı olmaz. Oturma odalarında ise büyük ve rahat koltukları kullanabilirler. Koltuklarının üzerine yerleştirecekleri pofuduk yastıklar da dekorasyon önerisi olarak değerlendirilebilir. Dekorasyonlarında kullanacakları renkler ise mavinin en doğal tonlarından olmalıdır.

Ev Dekorasyonuna Burçların Etkisi

Yaratıcı İkizler

İkizler  burcu hareketi çok severler. Bu da onların tasarım ve yaratıcılıkları konusunda onları sürekli aktif tutacak bir özelliğidir. Oldukça misafirperverlerdir. Misafirlerini ağırladıkları oturma odalarına ayrı bir özen gösterirler. Turuncu ve sarı gibi renkler ile canlı bir ortam yaratabilirler. Ayrıca sürekli dekorasyonlarını yenilemek, değiştirmek istedikleri için hafif ve taşınabilir malzemeleri seçmeleri daha uygun olacaktır.

Şunlar İlginizi Çekebilir

Evcimen Yengeçler

Yengeçler için evleri onların en güvenli alanlarıdır. Evde vakit geçirmeyi çok severler. Bu nedenle ev ortamları da rahat olmalıdır. Yengeç burcunda olanlar oturma odalarında en büyük boy kanepelerden ve koltuklardan yardım alabilirler. Retro biblolar ve yumuşak dokulu battaniyeler de tercih edebilecekleri arasında yer almaktadır. Renklerde ise mavi ve yeşil tonlarını bir arada kullanmaları tavsiye edilir. Oturma odalarında vakit geçirmeyi çok severler. Ancak bu odaların aynı zamanda yatak odalarındaki huzuru yansıtacak şekilde olmaları da tercihleridir.

Gösterişi Seven Aslanlar

Ev Dekorasyonuna Burçların Etkisi

Bir Aslan için ihtişam ve gösteriş en önemli kıstastır dekorasyonda. En pahalı ürünleri tercih etmekten kesinlikle çekinmezler. Aslanlar için mobilyaları çok değerlidir ve kullandıkları aksesuarların eşsiz olmasını isterler. Temelde kullandıkları renk ne olursa olsun bunları altın rengi ile birleştirmeye bayılırlar.

Mükemmeliyetçi Başaklar

Başak burcu için her şey mükemmel olmalıdır. Doğaya ait unsurların mükemmel olmaya en yakın olduğunu düşündükleri için ev dekorasyonlarında da doğadan yardım alırlar. Salon ve oturma odalarında doğal esintiler kullanabilirler. Bej ve gri tonları doğal olmayı seven başaklar için tercih edilecek renkler arasındadır. Başaklar da misafir ağırlamaktan çok zevk alırlar. Ancak onlar misafirlerini yaptıkları güzel yemekler ile mutfaklarında ağırlamak isterler.

Desenlerden Vazgeçemeyen Teraziler

Teraziler sadeliği sevseler de mutlaka evlerinde ortama hareket katacak parçaların olmasını isterler. Bu nedenle desenli ürünleri tercih ederler. Yüksek aydınlatmalı abajurlar evlerinde kullanmak isteyecekleri en güzel dekorasyon tercihi olabilir. Kontrast yapmayı sevdikleri için duvarlarında çarpıcı tablolar kullanmaya bayılırlar. Renkleri ise pembe ve pastel tonlarıdır.

Işığı Seven Akrepler

Ev Dekorasyonuna Burçların Etkisi

Bir akrebin evinde siyah ve beyaz hâkimiyetini çok net olarak görebilirsiniz. Her şeyin düzenli olması isteğinde oldukları için çekmeceler ve kullanışlı raflar kurtarıcıları olmaktadır. Işıklı ortamları çok severler. Bunun için evlerine güneş ışığını en rahat alabilecekleri şekilde döşemeleri onları daha rahat hissettirecektir.

Gezgin Yaylar

Yay burcundakiler gezmeyi çok severler. İçlerindeki gezme aşkı ister istemez evlerine de yansır. Otantik desenler, büyük avizeler salonlarında kullanmak isteyecekleri unsurlardandır. Oturma odalarında kocaman yastıkların olmasına bayılırlar. Turkuaz ve mavi renkleri bir arada kullanarak dekorasyonlarına gezgin ruhlarını yansıtabilirler.

Gelenekselden Vazgeçemeyen Oğlaklar

Oğlak burçları geleneklerine çok düşkünlerdir. Bu huylarını ev dekorasyonlarına da yansıtırlar. Tercih ettikleri mobilyalar Retro tarzda ve ahşap olur. Evlerinin bir köşesini mutlaka kendilerine özel alan olarak ayırmalıdırlar. Kullanacakları renkler ise siyah ve toprak tonlarıdır.

Modern Kovalar

Kovalar için modernlikten vazgeçmek gibi bir durum söz konusu değildir. Evlerinde kullanacakları renkler metalik gri ve beyaz tonlarıdır. Her odaları onlar için değerlidir. Modern düzene ait farklı heykeller ile odalarını süsleyebilirler. Ayrıca değişik ve alışılagelmedik bitkilere dekorasyonlarında yer vermekten çekinmezler.

Romantik Balıklar

Balık burcu insanlarının romantik oldukları bilinen bir gerçektir. Odalarında değişik kokular ve romantik mumlar bulundurmaktan keyif alırlar. Huzuru ve mutluluğu buldukları renkler ise lila ve pembe tonlarıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM