Son Dakika

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ev Dekorasyonunu Bozan Detaylar Nelerdir?

Ev Dekorasyonunu Bozan Detaylar Nelerdir?

Ev Dekorasyonunu Bozan Detaylar Nelerdir?kadinizbiliriz.com sizlere anlatıyor…

İçinde huzur bulduğumuz bizlerin yansıması olan evlerimiz için her şeyin en iyisini ve güzelini isteriz. Kendimizi günün stresinden sığınmak için attığımız evimizde seçtiğimiz dekorasyon tarzı ise eğer yeteri kadar doğru yapılmadıysa eviniz size keyiften ziyade sıkıntı vermeye başlayabilir. İstediğiniz kadar lüks ya da pahalı eşyalar seçin eğer her şey tam anlamıyla gerçekleşmediyse eviniz yeterli şıklığa sahip değil demektir. Tüm detaylarla ilgilendiyseniz ama hala ev dekorasyonunu bozan detaylar olduğunu düşünüyorsanız belki de sebep bunlardır;

Ev Dekorasyonunu Bozan Detaylar

Dağınıklık

Çoğu insan için temiz olduktan sonra bir evin dağınık olmasında hiçbir mahsur yoktur. Zaten onlar aradığı her şeyi o dağınıklıkta dahi rahatça bulabilirler. Oysa bir eviniz düzenli oluşu hem ruhunuzda hem de dekorasyonunuzda çok daha olumlu etkilere sahiptir. Hem gözünüzü hem de gönlünüzü yormayan bir dekorasyon için karışık renklerden kaçındığınız kadar dağınıklıktan da kaçınarak istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

Ev Dekorasyonunu Bozan Detaylar Nelerdir?

Şunlar İlginizi Çekebilir

Kirli Ev

İtina ile alıp evinize yerleştirdiğiniz o aksesuarları tek tek temizleyecek gücünüz yoksa hiç böyle bir girişimde bulunmayın. Eğer düzenli bir temizlik için vaktiniz ya da sabrınız yoksa bu ince temizlik isteyen detaylara bir süre sonra gereken özeni gösteremeyecekseniz. Bu da evinizin zaman içinde önlenemez kirliliğine sebep olacak. Seçeceğiniz eşyalarınızın modelinden rengine kadar temizlik alışkanlığınıza bağlı olarak seçilmesi oldukça önemli. Sık sık temizletmeyecekseniz beyaz bir koltuk takımı seçmeniz evinizi şık değil kirli göstermekten başka bir işe yaramayacaktır. Eğer çalışıyorsanız ve temizlik için kısıtlı zamanınız var ise ona uygun eşya ve renkler seçerek ev dekorunuzu çok daha şık bir hale getirebilirsiniz.

Oda Takımları

Eğer bu yazıyı 30 yıl önce yazıyor olsaydık size oda takımlarının ne muhteşem olduğundan bahsedebilirdik. Oysa yeni trend olan kendi takımınızı kendi yaratmanız artık çok daha büyük bir şıklık şartı. Bire bir aynı renk ve desenin tercih edildiği oda takımlarından ziyade kontrast ve uyumlu renklerden eşyalar alarak bir bütünlük sağlayabilir, evinizde kendi ışığınızı yansıtabilirsiniz.

Renk Uyumsuzluğu

Pembe duvarlarınıza kırmızı bir koltuk takımı almak gibi bir hataya düşmeniz evinizi şık olmaktan çıkarıp çok kötü bir hale sokabilir. Bu sebeple evinizi dekore ederken seçeceğiniz renklerin birbiri ile olan uyumlarına çok dikkat etmeniz gerekiyor. Bakıldığında modelden çok renklerin öncelik kazandığını düşünerek doğru renk tercihi yapmalı, evinizi ruhunuza iyi gelen renklerle bezemelisiniz.

Duvarları Boş Bırakmayın

Ev Dekorasyonunu Bozan Detaylar Nelerdir?

Tüm şartları yerine getirdiniz ama hala bir eksiklik olduğunu düşünüyorsanız duvarlarınıza bir daha bakın. Bir evin gereksiz gibi duran ama en çok kendini gösteren bölgesi olan duvarları doğru objeler ile buluşturduğunuz takdirde eviniz çok daha etkileyici bir görünüme sahip olabilir. İster renklerle uyumlu tablolar ister masklar ile donattığınız duvarlarınız var ise hem tarzınızı hem de zevkinizi konuşturuyorsunuz demektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM