Son Dakika

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Göz Altı Dolgusu İle Kırışıklıklarınızdan Kurtulun!

Göz Altı Dolgusu İle Kırışıklıklarınızdan Kurtulun!

Yıllar geçtikçe gözleriniz daha da anlam kazanmaya başlar. Ancak buna bağlı olarak göz çevrenizin altında ince çizgiler ve kırışıklıklar oluşur. Bu kırışıklık ve çizgilerin oluşum sebebi göz altında bulunan yağ yastıkçıklarının hacim kaybına ve kemiklerin erimesine bağlıdır. Maalesef bu durum yüzünüze yıllar katar ve sizi yorgun görünür hale getirir. Genel olarak hyalüronik asit içeren ve enjekte edilebilir bir tedavi biçimi olan dolgu işlemi kullanılır. Bu madde oldukça akışkandır. Eğer siz de göz altı torbaları ve kırışıklıklardan kurtulmak, olduğunuzdan daha genç bir görünüm yakalamak istiyorsanız Göz Altı Işık Dolgusu hakkında bilmeniz gereken herşeyi sizler ile paylaşıyoruz.

Göz Altı Dolgusu Hangi Durumlarda Yapılır?

Göz Altı Dolgusu İle Kırışıklıklarınızdan Kurtulun

Botoks ve dolgular migren, baş ağrısı ve pek çok diğer rahatsızlığa tedavi amaçlı uygulansa da göz çevresine uygulanma sebebi tamamen estetik amaçlıdır. Göz altınızdaki çökmenin, kırışıklığın ve koyu renkte oluşan halkaların yok edilmesi amacı ile dolgu işlemi yapılmaktadır. Bunlara ek olarak yaşlanma, üzüntü ya da sigara ve alkol tüketimine bağlı olarak göz çevrenizde oluşan morlukları da dolgu işlemi ile yok edebilirsiniz. Bu şekilde yüzünüzde bulunan hüzünlü ve yorgun ifadeden kurtulabilir, kendinizi daha genç hissedebilirsiniz.

Göz Altı Dolgusu Nasıl Yapılır?

Özellikle kadınların güzelleşmek için her türlü acıya katlanabildiğini biliyoruz. Ancak size iyi bir haberimiz var. Göz altı dolgusunun işlemi sırasında herhangi bir acı hissetmiyorsunuz. Öncelikle uygulamanın yapılacağı bölge antiseptik yollar ile temizlendikten sonra lokal anestezi uygulanır ve dolgu maddesi enjekte edilir. Üstelik tüm bu aşamaların hepsi sadece 15 dk sürmektedir. Bu durumda sabırsız olmanızı ve sonuçları hemen almak istediğinizi biliyoruz. Dolgu işlemi sonrası gözle görülür bir değişim fark edilse de maksimum etkiye sahip olabilmek için 3 hafta kadar beklemeniz gerekir.

Şunlar İlginizi Çekebilir

Burada merak edilen bir diğer husus da göz altı dolgu işlemi sonrasında işlemin yapıldığı bölgede morluğun oluşup oluşmayacağıdır.  Morluk yada kanamanın oluşması işlem sırasında kullanılan iğneye bağlıdır. Bazı doktorlar kanül adı verilen ve sivri uçlu olmayan özel bir iğne kullanırken bazı doktorlar ise sivri uçlu iğne kullanır. Bu kapalı uçlu özel iğnenin kullanılması halinde herhangi bir kanama ve morluk oluşmaz. Ancak doktorunuz sivri uçlu iğneyi tercih ediyorsa işlem sırasında küçük damarlar yırtılabilir ve buna bağlı kanama veya morarma yaşanabilir. Fakat bu morluk da sadece 1 hafta sürer ve kendiliğinden düzelir.

Göz Altı Dolgusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz Altı Dolgusu İle Kırışıklıklarınızdan Kurtulun

Bu işlem acısız olup yaklaşık 15 dakika sürse de dolgu öncesinde ve sonrasında dikkat etmeniz gereken bazı durumlar bulunuyor. Göz altı dolgu işlemi öncesi doktorunuzun da soracağı üzere kullandığınız ilaçları belirtmeniz gerekir. Örneğin herhangi bir kan sulandırıcı ilaç ya da ağrı kesici kullanıyorsanız doktorunuz işlem öncesi bu ilaçları kesmenizi talep edebilir. Ayrıca işlemden en az 3 gün önce alkol tüketimi kesilmeli ve aktif uçuk enfeksiyonuna sahip hastaların doktorunu bilgilendirmeleri gerekir. Ek olarak pıhtılılaşmayı engelleyen vitaminlerin ve gıdaların işlem öncesi tüketilmemesi önerilir. İşem sonrasında ise ilk 24 saat içerisinde makyaj yapılmamalı, ilk 3 gün içerisinde ise  sıcak banyo, yoğun güneş ve alkolden uzak durulmalıdır. Eğer işlem sonrası dolgu yapılan bölgede herhangi bir renk değişimi, soğukluk ya da şiddetli ağrı hissederseniz doktorunuz ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ : Gözaltı Kapatıcısı Nasıl Uygulanmalı

Göz Altı Işık Dolgusu Zararları

Göz altı dolgusunda kullanılan maddenin akışkan olması sebebi ile hiçbir zararı bulunmamaktadır. Ancak işlemi yaptıracağınız yerin güvenilir ve deneyimli olduğuna dikkat etmeniz önemli. İşlemin kalıcılığı ise 1 ile 2 yıl arasında. Maksimum 2 yıl sonra dolgunun etkisi kaybolur. Ancak sık sık tekrarlandığı taktirde kalıcılık 2 yıldan daha uzun sürebilir. Göz altı ışık dolgusu fiyatı ise yapılacak doktor ve şehire göre değişiklik gösterecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM