Son Dakika

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Göz Kalemi Sürme Teknikleri

Göz Kalemi Sürme Teknikleri

Göz Kalemi Sürme Teknikleri;

Gözlerinizi ön plana çıkaracak ve güzelliğinizi pekiştirecek belli başlı tüyolar vardır. Bunlardan uygulaması en kolay olanı ise Göz kalemi ile yapılan minik dokunuşlardır. Makyaj, yüz güzelliğinizi ön plana çıkaran ve giydiğiniz kıyafetlerin etkisini artıran bir uygulamadır. Göz kalemi ise bu uygulamanın vazgeçilmez bir unsurudur. Peki, göz kalemi sürme teknikleri nelerdir? Göz kalemi markaları incelenirken nelere dikkat edilmelidir? Bu yazımızda göz kalemi uygulaması ile ilgili tüm sorularınızı yanıtladık.

Gözlerin içine ya da kenarlarına sürülerek bakışları daha etkileyici kılan makyaj malzemesine göz kalemi denir. Göz kalemleri birbirinden farklı çok sayıda renk seçeneğine sahiptir. Kalem ile gözler olduğundan daha büyük, küçük, çekik ya da buğulu gösterilebilir. Makyaj yaparken malzemelerin birbirleri ile uyum içerisinde olması gerekir. Makyaj tonlarınız nasılsa göz kaleminiz de bununla uyumlu olmalıdır. Uygulamada önemli olan bir diğer nokta da gözlerinizi nasıl göstermek istediğinizdir. Koyu renk göz kalemleri gözleri daha küçük gösterirken, açık renk göz kalemleri de gözleri daha iri gösterir. Özellikle beyaz göz kalemi iri gözlere sahip olmak için birebirdir.

Göz Kalemi Nasıl Sürülür?

Renkli gözler, koyu renk göz kalemleri ile daha etkileyici bir görünüme kavuşur. Derin bakışlar için gözlerin iç ve dış kısımlarına kalem sürmek gereklidir. Eğer çekik göz görünümü elde edilmek isteniyorsa göz kalemi şakaklara doğru uzatılmalı ve bir kuyruk biçimini almalıdır. Eğer kirpikler daha uzun gösterilmek isteniyorsa üst kirpiklerin iç bölgesine de kalem uygulaması yapılmalıdır.

Şunlar İlginizi Çekebilir

Göz Kalemi Nasıl Sürülür?

1.Makyaj yaparken önce fondöten veya pudranızı uygulamanız gerekmektedir. Göz kaleminizi ise far ve rimelden önce fondötenden hemen sonra uygulanmalıdır.

2.Göz kalemini gözünüzün içine sürdüğünüzde gözlerinizi birkaç kez kırpıştırarak dağılmasını sağlamanız gerekmektedir.

3.Göz kalemi sürme tekniklerinde en önemli noktalardan biri kalemin ucu fazla sivri olmamalıdır. Özellikle içe uygulayacaksanız, sivri uçlu kalemler tehlike arz edebilir.

4.Göz kapağı üzerine veya gözaltındaki kirpiklerin dibine uygulamak istiyorsanız, kaleminizi ince uçlu bir fırça yardımıyla dağıtarak dumanlı bir hava da katabilirsiniz.

5.Göz kaleminin temizliği de oldukça önemlidir. Gözlerinizi temizleme ürünleriyle temizlemeden önce hiçbir ürün uygulamayın.

6.Gece yatmadan önce göz kaleminizi çıkarmayı da unutmayın. Gece makyajlı yatmak hem cildinize zarar verir hem de kırışıklıkların artmasına davetiye çıkarır.

7.Göz kaleminizin akmaması için önce far bazı kullanmanız gereklidir. Far bazının üzerine göz kaleminizi uyguladıktan sonra kalemin renk tonuna yakın bir far ile sabitleştirdiğiniz takdirde kaleminiz akmayacaktır

 

Göz Kalemi Nasıl Kullanılır?

Göz kalemi çekmenin pek çok tekniği vardır. Kişinin burada kendi göz ve yüz yapısına en uygun tekniği kendisinin bulması gereklidir. Göz rengi, gözün iriliği ve yüzün şekli burada belirleyici etmenlerdir. Ülkemizde en yaygın kullanılan göz kalemi rengi siyahtır. Siyah göz kalemi gerçekten de etkileyici gözlere sahip olmak için birebirdir. Ancak özellikle açık tenli kadınların siyah göz kalemi yerine kahverengi tonlarında göz kalemi tercih etmeleri ortaya daha güzel sonuçlar çıkaracaktır.

Kalemi gözün hem dışına hem içine uygulandığı zaman gözler olduğundan küçük görünür. Gözlerini iri göstermek isteyen kadınların açık renk göz kalemini tercih etmeleri daha faydalıdır. Renkli kalemlerin kullanımı daha zorludur. Ancak ortaya çıkan etkileyici makyaj gözlerinizin son derece etkileyici görünmesine yardımcı olur. Buğulu göz makyajı da yine kadınların en çok tercih ettikleri göz makyajı çeşitlerinin başında gelir. Buğulu gözler için önce gözün dış tarafına kalem uygulaması yapmak, sonra da bu göz kalemini pamuk yardımıyla doğal bir şekilde dağıtmak gerekir.

kadinizbiliriz.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM