Son Dakika

 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Hamile kalmak için neler yapmak gerekir?

Hamile kalmak için neler yapmak gerekir?

Hamile kalmak için neler yapmak gerekir?

Bebek sahibi olmaya karar verdiğiniz anda hamile kalma süreci başlar. Doğal yollarla hamile kalabilmeniz için yaşam tarzınızda belli değişiklikler yapmalı, önlemler almalısınız.

 

 1. Doğru zamanda ilişkiye girmek

Hamile kalma olasılığının en yüksek olduğu ilişki yumurtlamadan önceki birkaç gün içinde gerçekleşendir. Böylece yumurtlama olduğunda spermle karşılaşma olasılığı artar. Bunun için her gün ilişkiye girmenin faydası yoktur. Yumurtlama döneminde 2 günde bir ilişkiye girilmesi yeterlidir.
 

seks

 

 1. Sigara ve alkolü bırakın

Sigara ve alkol kullanımı doğal gebe kalmayı zorlaştırırken, düşükleri hızlandırır. Anne karnında alkole maruz kalan bebeklerde uzun dönemde zeka gerilikleri, öğrenme bozuklukları, davranış bozuklukları görülebilir. Ayrıca bebeğin erken doğmasına neden olur.
 

sigara

 

 1. Sağlıklı beslenin ve kilo almamaya özen gösterin

Beslenme bozukluğu aşırı zayıf olan kadınlarda adet düzensizliğine daha sık rastlanır. Düzensiz kanamalar yumurtlama bozukluğu ile birleşince hamile kalma olasılığınızı düşürür. Sağlıklı beslenme ile yağ oranınızı dengelediğiniz zaman gebe kalma şansınız artabilir.

Şunlar İlginizi Çekebilir
beslenme

 

 1. Kayganlaştırıcı gibi ürünler kullanmayın

Kayganlaştırıcı kullanılması spermlere zarar vererek hamileliği zorlaştırabilir. Bu nedenle ilişki sırasında kayganlaştırıcı kullanmamanız daha doğru olur.
 

iliski

 

 1. Cinsel ilişki sonrasına dikkat edin

Cinsel ilişki sonrasında kadının bir süre sırt üstü yatması hamilelik ihtimalini artırabilir.

hamile

 

 1. Sıcaktan kaçının

Hamilelik ve öncesindeki dönemde çiftlerin yüksek ısıya maruz kalmaktan kaçınmaları gerekir. Sauna gibi sıcak yerlerde zaman geçirmemeli, çok sıcak suda duş almamalısınız.
 

sauna   

                   kadinizbiliriz.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM