Son Dakika

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Makyaj Tutkunlarının Yeni Gözdesi Toz Rujlar 

Makyaj Tutkunlarının Yeni Gözdesi Toz Rujlar 

Makyaj Tutkunlarının Yeni Gözdesi Toz Rujlar;

Toz rujlar; yeni yeni adını duyduğumuz, moda ve kozmetik dergilerinde karşımıza çıkan ve Instagram’ın her köşesinde bahsi geçen yeni trendlerden biri. Son zamanlarda trend olan cushion fondötenler ve BB kremler gibi denemeye değer çok eğlenceli görünen bu toz rujlar çoktan herkesin ilgisini çekmiş durumda.

Güzellik dünyası sürekli gelişmekte ve daha da risk alan bir izleyici kitlesinin duyarlılıklarına ve arzularına uyum sağlamaktadır. Bugünün dünyasındaki birçok kadın güzellik ürünlerini ve stillerini, kişiliklerinin bir uzantısı ve dünyaya aktarmak istedikleri imaj olarak görüyor. Ürünler sadece özellikleri örtmek ya da değiştirmekle ilgili değil, bir kadının iç dünyasının dış yansımasını yaratmakla da ilgilidir. Toz rujların bazı faydalarını ve bunlarla ilişkili bazı endişeleri gözden geçirerek toz ruj trendinin sizin için uygun olup olmadığına dair en doğru kararı verebilirsiniz. İşte toz rujların kökeni ve güzel toz rujlu dudak görünümü elde etmekle ilgili en iyi teknikler!

Toz Ruj Nedir?

Toz rujlar, Avrupa güzellik dünyasının en yeni üyesi. Bu yeni trend Kore’de ortaya çıktı. Toz rujlar, bir yüz pudrası veya bronzlaşan pudra şeklindeki pudralardan tamamen farklıdır. Kıvamı dudaklarla temas ettiğinde toz kıvamını terk eder. Uygulama sonrası dudak tozu, kremsi ve pürüzsüz hale gelir, hidrojel bileşenleri nedeniyle özünde, geleneksel bir tozdan daha çok bir dudak boyası gibidir.

Şunlar İlginizi Çekebilir

Toz rujlar ışığı yansıtan ve ışıltılı gölge veren bir etkiye sahiptir ve geleneksel dudak ürünleri ile elde edilmesi zor olan mat ve ışıltılı güzel bir kombinasyonudur. Rujun yapısında bulunan silika siyalik dudak tozunu nefis bir şekilde kremsi forma getirirken aynı zamanda toz kıvamına getirmektedir. Silika yağı emer ve toz şeklini dudakların doğal yağına uygularken bir krem haline getirir. Toz rujlar çok yönlüdür (tıpkı tırnak tozları gibi), tüm tereddütlerinizi bir kenara bırakmanızı ve bu heyecan verici yeni güzellik ürünü toz rujları mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.

Toz Rujlar Nasıl Kullanılır?

Toz rujlar makyaj koleksiyonunuzun en kullanışlı parçalarından olacaktır. Çünkü birçok şekilde dudaklarınıza uygulayabilirsiniz. Eğer bütün dudağınızda toz bir görünüm istemiyorsanız en sevdiğiniz rujunuzun üzerine bir parça koyabilirsiniz. Ya da tam ve doğal parıltılı bir görünüm için dudak parlatıcınızın üzerine hafif bir kat sürebilirsiniz. Aynı zamanda dudaklarınızda buzlu ve parlak bir görünüm elde etmek için ise dudağınızın tamamına parlak lip-stick uygulayın ve dudaklarınızın ortasına toz ruju yerleştirin. Toz haline getirilmiş kıvamı nedeniyle, pigment doğal olarak dudak boyunca uzanır ve bu dramatik görünümü sağlar. Bu teknik, geleneksel rujlarda aynı etkiyi yaratmaz, çünkü ruj ve dudakların doğal tonu arasında farklı görünen bir bölünme yaratmadan krem pigmentini inceltmek zordur. Modaya uygun ombre dudak görünümünü oluştururken de önemli bir üründür.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM