Son Dakika

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tüm gün ağrısız topuklu giyebilmenin sırları

Tüm gün ağrısız topuklu giyebilmenin sırları

Tüm gün ağrısız topuklu giyebilmenin sırları;

Biz kadınlar topuklu ayakkabılara bayılıyoruz. Ama topuklular bizim onları sevdiğimiz kadar bizi sevmiyor olmalılar ki canımızı çok acıtıyorlar. Ne olursa olsun eğer şık olmak istiyorsak bu acıya katlanıyoruz. Yine de topuklu giyinmenin acısız bir yolu olmalı diye düşündük ve tüm gün ağrısız topuklu giyinmenin yollarını araştırdık. Topuklu ayakkabı giydiğinizde acınızı azaltacak ve ayakkabıların daha uzun süre ayağınızda kalmasına yardımcı olacak bazı ipuçlarımız var.

Kalın topuklar

Topuklu ayakkabıların en sevdiğiniz kısmı o ince ve seksi topukları olabilir. Ama bütün günü yürüyerek ya da ayakta geçirecekseniz size tavsiyemiz kalın topuklardan şaşmayın. Kalın topuklar daha dengeli bir duruş sağlarken yürümenizi de kolaylaştırır. Bütün yükü ayağınızın ön tarafına vermediğiniz için daha uzun süre acısız bir şekilde giyebilirsiniz.

Ayak pedleri kullanın

Uzun süre ayakta kaldığımızda tüm acı ayağımızın ön kısmında birikir. Bir süre sonra dayanılmaz hale gelen bu acıyı önlemenin bir yolu ayakkabınızın tam o noktasına yerleştireceğiniz bir ayak pedinden geçer. Eczanelerde uygun fiyata satılan ayak pedlerinden birkaç tane edinip ayakkabılarınız altına yapıştırabilirsiniz. Eğer nasır gibi bir probleminiz varsa buna uygun pedlerden de yardım alabilirsiniz.

Ama unutmayın, ayakkabınızın tabanına ped yapıştırdığınızda ayağınıza kalan yer daralacaktır. Bunun için ayakkabınızın yeterince geniş olduğundan emin olmalısınız.

Şunlar İlginizi Çekebilir

Kaliteli ayakkabılara yatırım yapın

Ucuz topuklular kalitesiz malzemeden yapıldıkları için ayaklarınızı yıpratır ve daha birkaç saat geçmeden sizi acı içinde bırakır. Eğer uzun süre rahat bir şekilde topuklu giyinebilmek istiyorsanız güvendiğiniz markalardan alışveriş yapmaya gayret gösterin. Gerçek deriden yapılmış ve iyi markalı ürünleri tercih edebilirsiniz. Ayak sağlığınızı emanet ettiğiniz ayakkabıları alırken dikkatli tercihler yapmanız ayaklarınızın rahat etmesini sağlayacaktır.

 

Ayağınızı yukarıda tutun

Eğer tüm gün boyunca ayaklarınız aynı ayakkabının içinde kalacaksa kan dolaşımından dolayı şişecek ve acınız gittikçe artacaktır. Bu tip durumlar için fırsat buldukça ayağınızı havada tutmanızı öneririz. Eğer ofisteyseniz masanızın altında ayağınızı yükseltebilir veya gün içerisinde molalar vererek ayaklarınızı dinlendirebilirsiniz. 5 dakikalık bir mola ayaklarınızın uzun süre rahat etmesini sağlayacaktır.

Geniş bantlar dostunuzdur

İnce bantlı ya da önü tamamen açık klasik modellerin aksine ayağınızın üst kısmını tutan ayakkabılar oldukça rahattır. Kalın bantlı ya da önü kapalı modeller yürürken ayaklarınızın öne doğru gitmesine engel olur ve ayağınızı sıkıca tutar. Klasik ayakkabılarda ayaklarınız öne doğru gitme eğiliminde olur ve bu nedenle ayaklarınıza daha çok yük biner. Uzun süre ayakta kalmanızı gerektiren durumlarda ayağınızı sıkı tutan modelleri tercih etmeye çalışın.

Ayak tipinize göre ayakkabı seçin

Her ayak birbirinin aynı değildir. Bazıları ince uzunken bazıları daha geniştir. Siz de kendi ayak tipinizi tanıyın ve ona göre ayakkabı seçmeye çalışın. Hangi modellerde rahat ettiğinizi gözlemleyin ve ayakkabı alırken bu seçimlerinize sadık kalın. Örneğin sivri burun topuklular parmaklarınızı sıkıştırarak oldukça rahatsız bir gün geçirmenize neden olacaktır. Eğer daha rahat bir ayakkabı arıyorsanız yuvarlak ve geniş burunlu modelleri tercih etmelisiniz.

 

kadinizbiliriz.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM