Son Dakika

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tuttukları Blog’larla Dünyayı Gezmek İsteyenlere Rehber Olan 7 Gezgin

Tuttukları Blog’larla Dünyayı Gezmek İsteyenlere Rehber Olan 7 Gezgin

Tuttukları Blog’larla Dünyayı Gezmek İsteyenlere Rehber Olan 7 Gezgin;

Yurtdışına veya yurt içinde uzun bir tatile gitmek birçok insanın hayalidir. Tatile gitmeye karar verenler ise genellikle nerelere gitsem, nerede ne yesem, ne görsem gibi sorular asla kafasından eksik olmaz. İşte uzun bir tatile gitmeden önce hem rotanızı belirlemeye yardımcı olacak hemde gitmeye karar verdiğiniz yerlerde size ufak tüyolar vererek rehberiniz olacak 7 gezginle sizi tanıştıralım!

1.Alper Metin – Çelebi Alper

Dünyayı Gezmek İsteyenlere Rehber Olan 7 Gezgin

Seyahat özgürlüktür! Türkiye’de gezi blogu denilince şüphesiz ilk akla gelen adreslerden birisi, Alper Metin’in muazzam bilgiler ve tecrübeler içeren sayfası celebialper.com. Gezi yazılarını sadece yazmış olmak için değil, yazınca en kapsamlısı, en kalitesi olsun diye özen gösteren bir gezgin kendisi.

2. Melike Kutlay Cengiz – Ayağımın Tozuyla

Dünyayı Gezmek İsteyenlere Rehber Olan 7 Gezgin

Melike Kutlay Cengiz kendisini “gezmeye bayılan, çok meraklı, dolayısıyla araştırmacı, devamlı plan yapan, macerasever bir eczacı” olarak tanımlıyor. Seyahatlerindeki heyecan yazılarına yansısın diye gezip gördüğü yerleri ayağının tozuyla paylaşıyor. Blog yazarak hem kendine anı biriktiriyor, hem de ondan sonra oraları gezecek olanlara naçizane tavsiyeler veriyor.

3. Duygu Şar & Bilgehan Çelik – Biz Evde Yokuz

Dünyayı Gezmek İsteyenlere Rehber Olan 7 Gezgin

Onları tanımak için Duygu ve Bilgehan’a kulak verelim:

“2014 Nisan’ında hayatımızı baştan çizmeye karar verdik. Daha dolu dolu, çok daha aktif bir hayat kurmanın peşine düştük. Adını da Biz Evde Yokuz koyduk ve websitemizi açtık.

Deneyim ve aktiviteleri kovalıyor, ölmeden önce yapılacaklar listemizin üzerine bir bir çizik atıyoruz. Bunun içinde yaban hayat için gönüllü olmak da var, bisikletle tura çıkmak da, serbest paraşütle adrenalin patlaması yaşamak da, Doğu Ekspresi ile ülkenin bir ucundan öbürüne gidip, buzla kaplanmış Çıldır Gölü’nü delip, balık tutmak da, başka ülkelerde macera kovalamak da…”

Şunlar İlginizi Çekebilir

4. Kemal Kaya – Yolda Olmak

Dünyayı Gezmek İsteyenlere Rehber Olan 7 Gezgin

Uzun zamandır yayında olan yoldaolmak.com, Türkiye’nin bugün itibari ile tartışmasız en iyi gezi blogları arasında. Hatta başı çekiyor desek yanlış olmaz. Bir gezi blogu tek bir kişi tarafından en kurumsal seyahat sitelerden bile daha iyi noktalara nasıl getirilebilir sorusunun cevabını görüyoruz adeta. Kaliteli içerik üretiminin tam anlamıyla hakkını veren bir gezgin / yazar Kemal Kaya.

5. Taflan Kandemir, Barış Evrüke – Keşfetsene

Dünyayı Gezmek İsteyenlere Rehber Olan 7 Gezgin

Barış ve Taflan, genellikle Avrupa ve Ortadoğu’da gezdikleri ülkelere ait geniş çaplı gözlemlerini anlatıyorlar. Bununla beraber, bu zamana kadar başlarından geçen olayları, deneyimlerini ve seyahat yöntemlerine ilişkin oldukça faydalı bilgileri websitelerinde paylaşıyorlar.

6. Deniz Pehlivan – Bir Hayalin Peşinde

Dünyayı Gezmek İsteyenlere Rehber Olan 7 Gezgin

Sayısı sürekli değişmekle beraber şu an için sloganı “27 yaş, 61 Ülke, 270 şehir ” olan gezi blogu diğer bloglara nazaran daha yeni olmasına rağmen inanılmaz bir büyüme ivmesiyle gezi severlerin dikkatini çekti.

“Dünyanın güzelliklerini, gittiğim 60’den fazla ülkede yaşadığım deneyimlerle anlatmayı seviyorum. Sırt çantası ile çıktığım maceralarımı, elimden geldiğince ekonomik gezi rehberleri yaratarak sizlere de anlatıyorum. Daha bir seyahatimden dönmeden, bir sonrakini planlıyorum. Araştırmak, seyahat etmek, dünyayı keşfetmek için doğduğumun farkındayım. En önemlisi bunun için yaşıyorum ve hayal ediyorum.”

7. Sami Altunay – Gezip Gördüm

Dünyayı Gezmek İsteyenlere Rehber Olan 7 Gezgin

Türkiye’nin en iyi gezi blogları arasında sarsılmaz bir yer olan diğer bir blog ise, yine tek kişilik dev kadro birinin, Sami Altınay’ın elinden çıkan gezipgordum.com

Özelikle avrupa ülkeleri için oldukça kaliteli gezi rehberleri barındıran gezipgordum.com’da tamamı ile kaliteli içerik ön plana çıkartılmış durumda. Aklınızda olan yerleri gidip görmeden onu okumalısınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM